Jaskinia LodowaW dniach 29 – 30 września 2013 roku grupa naszych emerytów wybrała się na planowaną wycieczkę na Słowację. Podczas naszego pobytu zwiedziliśmy Demianowską Jaskinię Wolności, niezwykle zimną Jaskinię Lodową, malowniczy Zamek w Keźmarku, gdzie niektórzy z nas odkryli swoje korzenie po mieczu... Wieczór oraz noc spędziliśmy w Polsce, w Pensjonacie pod Giewontem, gdzie bawiliśmy się wraz z grupą emerytów z Katowic.

 

Wszyscy we wspaniałych nastrojach zasiedliśmy następnego poranka do obfitego śniadania i wyruszyliśmy ponownie poza granice kraju i ponownie na Słowację. Kolejnym punktem naszego programu były termalne baseny w miejscowości Oravice, gdzie zażywając kąpieli, bardzo miło wspominaliśmy poprzedni dzień oraz wieczorek zapoznawczo-pożegnalny. Stamtąd udaliśmy się do jednej z najstarszych na Oravie miejscowości, Oravsky Podzamok w celu zwiedzenia potężnego, umiejscowionego na stromej skale zamku. Zwiedzanie trwało ponad półtorej godziny. Naszym przewodnikiem był Słowak, który nie znał języka polskiego, lecz po trzydziestu minutach jego opowiadań wszyscy już go rozumieli i zrobiło się bardzo sympatycznie. W trakcie naszej wycieczki przemaszerowaliśmy blisko 2 000 schodów zarówno w obu jaskiniach, jak i na Orawskim Zamku. Po tych karkołomnych wyczynach zasiedliśmy do stołów w pensjonacie w miejscowości Prislop, gdzie spożyliśmy obfity posiłek, po czym bezpiecznie wróciliśmy do punktu, z którego wyruszyliśmy poprzedniego dnia, do Bielska-Białej. Wszyscy razem spędziliśmy niezapomniane i miłe chwile, co uwieczniono na wielu, wielu zdjęciach. Kilka z nich przedstawiamy poniżej. Cała grupa okazała się być niezwykle zdyscyplinowaną. Wszędzie i zawsze zdążaliśmy na czas. Dziękujemy naszym miłym wycieczkowiczom za wspaniałą postawę i zapraszamy na kolejne organizowane przez Zarząd naszego koła Emerytów PSP wycieczki (następna już 17-go października 2013r).
Jak zwykle, niezwykle serdecznie dziękujemy Panu Komendantowi Miejskiemu PSP w Bielsku-Białej st.bryg. Adamowi Caputa, który oddał do naszej dyspozycji służbowy autobus wraz z miłym kierowcą.

{phocagallery view=category|categoryid=28}