Drukuj

j solinaZapraszamy naszych miłych emerytów na kolejną wycieczkę. Tym razem w Bieszczady. Będzie to wycieczka trzydniowa. Termin od 25 do 27 września 2016r.

Całkowity koszt od uczestnika 220,00 zł. Zaliczka w kwocie 50,00 zł płatna do 30 czerwca 2016 r. u Pani Oli Czajka w sekretariacie Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Poniżej szczegółowy plan wycieczki:

 

 

I DZIEŃ 25-09-2016

Wyjazd z miejsca zbiórki godz. 7.00 Zwiedzanie zamku Odrzykoń - to warownia obronna z XIV w. położona na skalnym wzgórzu, na skraju Czarnorzecko–Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego, jest jednym z najpiękniejszych przykładów połączenia budowli z krajobrazem. Spacer w rezerwacie Prządki (zespół ostańców skalnych, sięgających nawet ponad 20m. Skały są zbudowane z gruboziarnistego piaskowca ciężkowickiego, który pod wpływem erozji stworzył swoje oryginalne kształty). Przejazd do Krosna – wizyta w Centrum Dziedzictwa Szkła - to pierwszy w Polsce obiekt turystyczno-kulturalny w interaktywny sposób prezentujący tematykę hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja. Ognisko, gitara, śpiewanie, tańce, nocleg.

II DZIEŃ 26-09 2016
8.00 – śniadanie. przejazd tzw. dużą pętlą bieszczadzką, drogą prowadzącą do serca Bieszczad, obfitującą we wspaniałe widoki. Punkt widokowy nad Lutowiskami. Wołosate - najbardziej na południe wysunięta miejscowości w Polsce znana z hodowli koni huculskich. Spacer poBieszczadzkim Parku Narodowym. Przejście górskiePrzełęcz Wyżniańska – Schronisko pod Małą Rawką(1,5 h). Wizyta wbacówcez bieszczadzkimi serami. Cisna – bar Siekierezada, stare chałupy – chyże. Baligród - cerkiew z 1829 r, obok dzwonnica z XIX w. Pomnik gen. Karola Świerczewskiego w Jabłonkach. Przejazd nad Jezioro Solińskie. Rejs statkiem po jeziorze. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, wieczorek taneczny, nocleg.

 

III DZIEŃ 27-09-2016

8.00 – śniadanie. Wizyta w Ogrodzie Biblijnym oraz skansenie miniatur karpackich cerkwi i kościołów drewnianych w Myczkowcach. W tym bardzo ciekawym miejscu ustawiono na 12 wzgórkach makiety 100 świątyń z Polski, Słowacji, Ukrainy, Rumunii a nawet Węgier w skali 1:25 i otoczono je miniaturową roślinnością podobną do tej, która znajduje się przy poszczególnych świątyniach. Przejazd do Sanoka. Zwiedzanie Parku Etnograficznego– największego skansenu w Polsce (kilkadziesiąt drewnianych budynków z XV-XX w., kolekcja ikon itp.). Obiad. Powrót w godzinach wieczornych.