DreznoSerdecznie zapraszamy na wycieczkę do Drezna. Termin od 2 do 4 czerwca 2019r. Koszt 300,00 zł od osoby. Zapisy wraz z zaliczką w kwocie 150,00 zł u Pani Aleksandry Czajka w KM PSP ul. Leszczyńska 43, numer telefonu: 33/8122233, wew.111.
Godzina wyjazdu spod KM PSP w Bielsku-Białej zostanie podana w późniejszym terminie.
Zapraszamy do zapoznania się z programem wycieczki:


Dzień 1

Wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do zamku Frydlant – gotyckiego zamku bogato urządzonego, pełnego pamiątek po Waldsteinie (zbiory obrazów, ceramiki i porcelany), położonego na granicy polsko – czeskiej. Przejazd do Liberca – spacer na szczyt góry Jested – (szlak łatwy – asfaltowa droga, ok. 15 min w jedną stronę). Postój przy Pańskiej skale - to najstarszy w Czechach rezerwat geologiczny. Zbudowana jest z pięcio i sześciobocznych pionowych kolumn, ściśle przylegających jedna do drugiej. Spacer po miasteczku Czeskiej Szwajcarii - Decinie. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Po śniadaniu wyjazd do Drezna. W programie zwiedzania Drezna m.in.: zwiedzanie kompleksu pałacowego Zwinger – Dziedziniec, Kąpielisko Nimf, Galeria Malarstwa Starych Mistrzów (Rembrandt, Rubens, Rafael, Tycjan, Canaletto, Durer i inni). Plac Teatralny z Operą Sempera, Katolicki Kościół Dworski Opera, Katedra, Tarasy Brühla, Albertinum, barokowy kościół Frauenkirche, Zamek Królewski. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Koenigstein. Zwiedzanie twierdzy Koenigstein. Panorama z Bastei - jednej z najwyższych i najbardziej popularnych formacji skalnych. Przejazd do Stolpen, gdzie zobaczymy zamek Stolpen (miejsce 49-letniego więzienia hrabiny Cosel). W godzinach późno popołudniowych wyjazd do Polski. Planowany powrót w godzinach nocnych.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo – to koszt ok. 30 euro + 300 CZK.

Drezno01