koronawirusW związku z trudną sytuacją w Polsce oraz na świecie związaną z epidemią koronawirusa, planowana na początek czerwca 2020 r wycieczka do Lwowa zostaje odwołana. Planujemy organizację podobnej, również trzydniowej wycieczki z początkiem września bieżącego roku. Istnieją już pewne propozycje, jednak wymagają one analizy i uzgodnień. W tym celu prosimy zainteresowanych o kontakt na nasz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DSC 3154W dniu 07 lutego 2020 r grupa Emerytów i Rencistów PSP Kola nr 14 z Bielska-Białej wraz z osobami towarzyszącymi, udała się na planowany kulig w Dolinie Białej Wisełki w Wiśle. Na miejsce kuligu z Bielska-Białej dotarliśmy autobusem. Czekały na nas wozy dziesięcioosobowe, każdy wyposażony w płozy oraz 2 konie pociągowe wraz z woźnicą. Wbrew łagodnej zimie, śniegu zima w Wiśle nie żałowała. Bardzo malownicza i ośnieżona trasa. Pogoda mroźna. Do koliby U Marioli jechaliśmy ok 30 minut. Tam poczęstowano nas grzańcem, kwaśnicą, kiełbaską pieczoną na wewnętrznym palenisku, chlebem z pysznym smalcem i ogórkiem, kołaczem wiślańskim, gorącym oscypkiem z żurawiną. Bawił na (mocno) lokalny bajarz i gawędziarz i zarazem grajek, opowiadając niestworzone historie i kawały ku uciesze oraz gromkim śmiechu wszystkich uczestników kuligu. Rozmowy przy drewnianych stołach wydawały się być niekończące. Jednak po 2 godzinach zarządzono odwrót i tą samą malowniczą trasą powróciliśmy na miejsce, gdzie czekał na nas autobus. Powrót do Bielska-Białej ok. godziny 2300. Strat w ludziach i sprzęcie nie zanotowano. Dziękujemy uczestnikom za wzorowe zachowanie i dyscyplinę. PONIŻEJ ZDJĘCIA

DSC 2871W dniu 09.01.2020r. odbyło się uroczyste spotkanie emerytów i rencistów pożarnictwa w Bielsku Białej w gościnnym dla nas Domu Strażaka w Wilkowicach. Spotkanie prowadził Prezes koła ZEiRP RP kol. Jarosław Zabłocki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Prezes ZW ZEiRP RP w Katowicach – kol. Romana Szłapa, Komendant Miejski PSP w Bielsku Białej – st. bryg. Zbigniew Mizera  wraz z pracownikami Komendy. Zatwierdzono program zebrania, odczytano sprawozdanie Komisji Rewizyjnej. Prezes Koła przedstawił dokonania zrealizowane w roku 2019 oraz program, który będzie realizowany w roku 2020, poinformował o powiększeniu stanu naszego koła do 129 członków na koniec roku 2019. Przegłosowano podwyższenie składki członkowskiej z 30 zł na 40 zł rocznie.

Lwow operaSerdecznie zapraszamy na trzydniową wycieczkę do Lwowa. Termin 07 do 09 czerwca 2020 r. Koszt 400,00 zł od osoby. Zapisy do dnia 30-03-2020r. wraz z zadatkiem, w kwocie 100,00 zł u Pani Aleksandry Czajka w KM PSP ul. Leszczyńska 43, numer telefonu: 33/8122233, wew.111.

W związku z tym, że przekraczamy granicę Unii Europejskiej jesteśmy zobowiązani posiadać ważny (co najmniej przez 3 miesiące od dnia wyjazdu) paszport.

DALEJ
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYCIECZKI

Choinka 211Mamy nadzwyczajną przyjemność zaprosić naszych szanownych emerytów i rencistów na zebranie sprawozdawcze Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa PSP, połączone z uroczystym Spotkaniem Noworocznym, które odbędzie się w dniu 09 stycznia 2020 r. o godz. 1500. Uroczystość zorganizowana będzie w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowicach  (43-365 Wilkowice ul. Strażacka 3).
Ze względu na konieczność poczynienia stosownych przygotowań i rezerwacji prosimy o telefoniczne lub osobiste potwierdzenie udziału w spotkaniu do dnia 31 grudnia 2019 r. u Pani Aleksandry Czajka w Komendzie Miejskiej PSP w Bielsku-Białej – numer telefonu: 33/8122233, wen.104 lub 111.

                                                                                                               ZAPRASZAMY SERDECZNIE