przedszkolak 5W dniu 19 września 2019r. na hali sportowej przy ulicy Bratków w Bielsku-Białej odbył się po raz kolejny międzyprzedszkolny turniej wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowiu przedszkolaka.

Celem turnieju było promowanie zachowań warunkujących bezpieczeństwo i zdrowie przedszkolaka - wszystko przez zabawę, która jest podstawową formą działalności dzieci w wieku przedszkolnym. Do udziału w niej zaproszono przedstawicieli służb mundurowych i ratowniczych, którzy na stoiskach prezentowali swój sprzęt oraz udzielali najmłodszym wielu ważnych informacji na temat bezpiecznego zachowania i reagowania w sytuacjach zagrożenia.

W turnieju wzięli również udział strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej, którzy przypomnieli przedszkolakom, jak zachować bezpieczeństwo w domu oraz zapoznali najmłodszych ze sprzętem, jaki jest wykorzystywany w codziennej pracy strażaka, między innymi: aparaty ochrony dróg oddechowych, armatura wodna, czujnik bezruchu, radiotelefon, latarki, wybijak do szyb. Przy każdym stoisku dzieci odpowiadały także na konkursowe pytania otrzymując za prawidłowe odpowiedzi cenne punkty.

Pozostałe służby biorące udział w turnieju poza Państwowaą Strażą Pożarną to Straż Miejska, Policja, WOPR, Bielskie Pogotowie Ratunkowe, Koleje Śląskie oraz dietetyk opowiadający o zdrowym odżywianiu.

Zdjęcia w większym formacie pod linkiem: https://www.straz.bielsko.pl/galeria-zdjec/cwiczenia-zawody/vi-turniej-wiedzy-o-bezpieczenstwie-i-zdrowiu-przedszkolaka