logo PSPWczoraj przed godziną 18 do stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej wpłynęło zgłoszenie o pożarze pustostanu przy ulicy Żywieckiej w Bielsku-Białej.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia z budynku wydobywał się gęsty, czarny dym. W trakcie przeprowadzonego rozpoznania, strażacy zauważyli troje nastolatków na tarasie 2 piętra, którzy z uwagi na gęsty dym nie mogli bezpieczne opuścić budynku. Ratownicy przy pomocy drabiny mechanicznej ewakuowali osoby uwięzione na tarasie. Następnie strażacy ugasili źródła pożaru, które znajdowały się na pierwszym i drugim piętrze.

 Po ugaszeniu, przystąpiono do przeszukania pomieszczeń oraz oddymienia obiektu. Po obejściu całego budynku nie stwierdzono innych osób poza tymi, które zostały zdjęte z tarasu. Dzieci bezpiecznie zwieziono na ziemię i zaprowadzono w bezpieczne miejsce. Do czasu przyjazdu opiekunów, przebywali pod opieką policji. Na tym działania zakończono. Rucha na ulicy Żywieckiej na czas prowadzonych działań PSP odbywał się wahadłowo. Działania zakończono o godz. 19.00.