Wczoraj po godzinie 16, dziesięć jednostek straży pożarnej zostało zadysponowanych do pożaru ścierniska w Bestwinie. Nikt nie ucierpiał w zdarzeniu.

 

Pożarem objęte było około pół hektara ścierniska. Jako pierwsze na miejsce zdarzenia przybyły zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bestwinie. Strażacy podali dwa prądy wody w celu ugaszenia pożaru. Następnie przelano całą powierzchnię, która była objęta pożarem. Na miejsce dojechał użytkownik pola, który zabezpieczył pole poprzez zabronowanie spalonego ścierniska.

Od początku wakacji Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej odnotowała już 35 pożarów, w których paliły się suche trawy oraz ścierniska. Najwięcej interwencji odnotowano w Bielsku-Białej, Bestwinie, Kobiernicach i Wilkowicach.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej apeluje i przestrzega, że kto w sposób nieostrożny obchodzi się z ogniem, w wyniku czego spowodował pożar, podlega karze aresztu lub grzywny. 

Na stronie internetowej http://www.stoppozaromtraw.pl/ Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej informuje poprzez kampanię „STOP pożarom traw” o zagrożeniach jakie niosą ze sobą pożary traw.

plakaty 8 Copy