W dniach od 4 października do 7 października w związku z opadami deszczu i śniegu bielscy strażacy wyjeżdżali do 41 zdarzeń.

Najwięcej tego typu interwencji odnotowano w Bielsku-Białej - 15, nieco mniej w gminie Porąbka, Wilkowice i mieście Szczyrk - po 6, w gminie Jasienica - 3, Kozy - 2 i po jednym zdarzeniu w gminie Bestwina, Buczkowice i Czechowice-Dziedzice. 4 października strażacy zabezpieczali workami z piaskiem przed podmyciem drogę w Porąbce.

Najwięcej zdarzeń odnotowano w godzinach wieczornych i nocnych z 5 na 6 października. Tej nocy w związku z silnymi opadami śniegu w mieście Szczyrk ratownicy usuwali powalone drzewa i gałęzie, głównie przy ulicy Salmopolskiej. Takich interwencji w Szczyrku odnotowano pięć.

Większość interwencji prowadzonych w tym okresie dotyczyła pompowania wody z zalanych piwnic domów mieszkalnych - 24 zdarzenia. Dodatkowo w 7 przypadkach strażacy udrażniali przepusty pod drogami, 8 razy usuwali konary drzew z drogi oraz dwukrotnie zabezieczali drogę przed podmyciem.