Kaniów 116 zastępów straży pożarnej gasiło wczoraj w nocy pożar budynku jednorodzinnego wraz z garażem w Kaniowie.

Pożar został zauważony o godzinie 22:16. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek stwierdzono, że pożarem jest objęta cała przybudówka drewniana, służąca jako część relaksacyjna (ogród zimowy), część dachu garażu oraz pokój w budynku mieszkalnym znajdujący się najbliżej przybudówki. W pierwszej fazie działania, strażacy podali dwa prądy wody w obronie na budynek mieszkalny i budynek pobliskiej cukierni. Następnie przystąpiono do podawania wody do wnętrza budynku oraz garażu, w którym palił się samochód.

W początkowej fazie wystąpił problem z zaopatrzeniem wodnym, dlatego też utworzono punkt poboru wody z pobliskiej żwirowni. Wstępne informacje zebrane od mieszkańców wykluczyły obecność osób w budynku, jednakże rota przeszukała wszystkie piętra w celu ich potwierdzenia. Dalsze działania polegały na dogaszaniu pożaru oraz jego zarzewi i rozbiórce niektórych elementów konstrukcyjnych. Pogotowie energetyczne odcięło dopływ prądu do budynku. Odcięto także dopływ gazu. Na miejscu zdarzenia do godziny 6 pozostał zastęp OSP Kaniów w celu dozorowania miejsca pożaru.Powierzchnia objęta pożarem to około 150 m2 (garaż -50 m2, ogród zimowy - 60 m2, pokój dzienny na pierwszym piętrze - 40 m2).

Od początku wakacji czyli od 1 lipca br. bielscy strażacy gasili 137 pożarów, w tym 34 w budynkach mieszkalnych i gospodarczych.

Zdjęcia: KM PSP Bielsko-Biała

KaniówKaniów 2Kaniów 3