auto w stawie 1Wczoraj wieczorem cztery zastępy straży pożarnej wyciągały samochód osobowy z jednego ze stawów hodowlanych w Bestwinie. Na szczęście kierowcy pojazdu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło przed godziną 20. kierujący pojazdem marki mercedes vito, jadąc ulicą Krakowską w Bestwinie utracił panowanie nad pojazdem i wpadł do stawu hodowlanego „Folwarczny Duży”. Mężczyzna o własnych siłach wydostał się z pojazdu. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż kierujący jechał pojazdem sam i nie odniósł żadnych obrażeń. Kierowca był przemoczony, początkowo przebywał w samochodzie strażackim celem ogrzania się. Samochód znajdował się w odległości około 15 m od brzegu.

Trzech ratowników, w tym dwóch ubranych w suche skafandry ratownicze podpłynęło na pontonie do pojazdu, aby sprawdzić czy nie wydostają się z niego płyny eksploatacyjne oraz ustalić możliwość podpięcia samochodu do lin. Pojazd zahaczono za przednie koło w celu jego wyciągnięcia na brzeg. Po około 30 min. pojazd udało się dociągnąć do brzegu. Dalsze działania polegały na wyciągnięciu pojazdu na brzeg oraz oczyszczenia stawu z rzeczy, które wypłynęły z pojazdu. Działania zakończono kilkanaście minut po północy.

Zdjęcia: KM PSP Bielsko-Biała

auto w stawie 2auto w stawie 4auto w stawie 5auto w stawie 6auto w stawie 7