Aż sześć kolizji odnotowali wczoraj strażacy. Padający deszcz oraz miejscami występująca mgła nie sprzyjała jeździe samochodem.

ratownictwo technicznePo godzinie 12 w Bielsku-Białej na ulicy Bystrzańskiej zderzyły się dwa samochody osobowe. W pojazdach podróżowało łącznie 6 osób, w tym 4 osoby dorosłe i 2 dzieci. Zespół ratownictwa medycznego zabrał na obserwację 3 kobiety. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zneutralizowaniu plamy oleju i płynów eksploatacyjnych z audi oraz hyundai.

Przed godziną 16 na S-1 na wysokości Makro w kolizji drogowej wzięło udział pięć samochodów. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia, odłączyli akumulatory od pojazdów oraz posprzątali pozostałości po kolizji. W międzyczasie doszło do zdarzenia, w którym została poszkodowana jedna osoba. 24-letni mężczyzna kierując fiatem punto najechał na auto poprzedzające. Poszkodowany po zbadaniu przez zespół ratownictwa medycznego pozostał na miejscu wypadku.

W związku z licznymi kolizjami drogowymi na odcinku S-1 węzeł Komorowice - Makro ( 6 kolizji, w tym 3 z udziałem PSP) około godziny 19 policjanci wraz ze strażakami dokonali kontroli obwodnicy S-69 podejmując decyzję o zamknięciu prawego pasa drogi S-69 na odcinku ok. 11 km od węzła Mikuszowice do węzła Komorowice w kierunku na Cieszyn (śliska nawierzchnia na całej szerokości drogi). Przed godziną 21 ruch na obwodnicy został wznowiony.