Pożar Wróblowicka - 05 03 2016Dziewięć zastępów straży pożarnej gasiło pożar w budynku jednorodzinnym mieszczącym się w Lipniku.

Informację o pożarze odebrał dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 12:04 w sobotę. Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce, zastano budynek jednorodzinny, z którego z kalenicy dachu wydobywał się dym. Wprowadzono ratowników z dwoma liniami gaśniczymi po klatce schodowej. Paliła się konstrukcja dachu na powierzchni ok. 20 mkw za obiciem z płyt gipsowo-kartonowych i ociepleniem z wełny.

Strażacy przystąpili do demontażu płyt i gaszenia pożaru. Jednocześnie ratownicy z rozwiniętą linią gaśniczą poprowadzoną po drabinie zdejmowali dachówki i podawali wodę z zewnątrz. Po ugaszeniu dokonano koniecznej rozbiórki konstrukcji dachu, przewietrzeniu pomieszczeń i sprawdzenia ich pod kątem występowania tlenku węgla. Poza spaleniem się konstrukcji dachu na powierzchni ok. 20 mkw doszło również do zniszczenia czterech paneli fotowoltaicznych. Przyczynę pożaru ustala obecna na miejscu policja.

Zdjęcia: Mirosław Jamro, www.bielsko.biala.pl

Pożar Wróblowicka - 05 03 2016 1Pożar Wróblowicka - 05 03 2016 2