apel strażacki 11-12-2015 02211 grudnia 2015 roku na sali widowiskowej w strażnicy OSP w Dankowicach, woj. śląskie, powiat bielski, odbył się uroczysty apel z okazji włączenia jednostki do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku, który przyjął śląski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Marek Rączka. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również senatora RP Andrzeja Kamińskiego, komendanta miejskiego PSP w Bielsku-Białej st. bryg. Adama Caputy, prezesa zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP w Bielsku Białej dh Jana Cholewy.

 

Po przywitaniu gości, prezes OSP w Dankowicach dr Mariusz Bieszczad w swoim przemówieniu powiedział, że dzisiejsza uroczystość jest szczególnym wydarzeniem dla jednostki, która nieprzerwanie od blisko 120 lat działa w Dankowicach na rzecz lokalnej społeczności oraz mieszkańców gminy Wilamowice. Prezes OSP zapewnił, że przyjmując na siebie ten zaszczytny, ale i trudny obowiązek działania w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym, jednostka dołoży wszelkich starań, aby sprostać stawianym zadaniom, niosąc pomoc ludziom nie tylko na terenie miejscowości czy gminy, ale również powiatu i województwa.

Przekazanie Aktu Włączenia jednostki w struktury KSRG dokonał nadbryg. Marek Rączka wraz z st. bryg Adamem Caputą. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, składając serdeczne gratulacje. 

apel strażacki 11-12-2015 011apel strażacki 11-12-2015 017