straz bielskoWczoraj o godzinie 12:40 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o prawdopodobnym podłożeniu ładunku pirotechnicznego na terenie warsztatu samochodowego przy ulicy Tęczowej w Bielsku-Białej.

Po dotarciu na miejsce działań uzyskano od właściciela warsztatu informację, że w jednym z pojazdów pozostawionych do naprawy znaleziono paczkę przymocowaną taśmą do podwozia samochodu. Podejrzany ładunek został przez pracownika warsztatu zdemontowany i porzucony na terenie posesji przed zakładem, następnie wezwał on służby ratunkowe. W momencie dotarcia na miejsce zastępów straży pożarnej domniemany ładunek wybuchowy był już poza pojazdem. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Zamknięto chodnik i przyległy pas ulicy Bystrzańskiej w kierunku Bystrej oraz ulicę Tęczową. Następnie ewakuowano 3 osoby z terenu warsztatu.

Po dotarciu na miejsce pierwszych sił policji, dowódca patrolu podjął decyzję o całkowitym zamknięciu ruchu na ulicy Bystrzańskiej i ewakuowaniu ludzi z przyległej do warsztatu posesji przy ul. Willowej. Dalsze działania prowadziła bielska policja. Po zneutralizowaniu ładunku do stanu bezpiecznego przywrócono ruch na ulicy i zakończono działania.