szczeniakNietypowe zgłoszenie odebrał dzisiaj przed godziną 12 dyżurny stanowiska kierowania Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej. Dwójka małoletnich dzieci wychylała się z okna na wysokości piątej kondygnacji jednego z mieszkań budynku wielorodzinnego na osiedlu Złote Łany. Dzieci wzywały pomocy.

Kiedy strażacy i policjanci przybyli na miejsce zdarzenia, jeden z funkcjonariuszy policji nawiązał kontakt słowny z dziećmi znajdującymi się wewnątrz mieszkania. Ustalono że w mieszkaniu znajduje się dwójka dzieci w wieku 7 i 11 lat oraz kilkutygodniowy szczeniak. Dzieci wzywały pomocy ponieważ owy szczeniak doznał przegrzania organizmu, a dzieci nie potrafiły mu udzielić pomocy. Drzwi do mieszkania były zamknięte od zewnątrz i policja wysłała radiowóz do pobliskiego zakładu pracy po ojca dzieci. Strażacy z kolei rozstawili drabinę mechaniczną i ewakuowali szczeniaka do chłodnego miejsca.

Dzieciom nic się nie stało i pozostał z nimi ratownik, który udzielał wsparcia psychicznego do czasu przyjazdu ich ojca. Szczeniakowi podano wodę, a po przyjeździe ojca dzieci, przekazano mu psa. 

Zdjęcia: Mirosław Jamro, portal bielsko.biala.pl

szczeniak 1szczeniak 2szczeniak 3