Kwadrans przed godziną 3 w nocy w niedzielę Stanowisko Kierowania otrzymało zgłoszenie o pożarze poddasza budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Górniczej. Na miejsce zdarzenia wozy bojowe z Posterunku Zamiejscowego z Czechowic-Dziedzic zostały skierowane z innej akcji ratowniczej na drodze krajowej nr 1.

Działania polegały na ewakuacji czterech osób, w tym dwójki dzieci z I piętra za pomocą drabiny przystawnej. 20 mieszkańców wyszło z budynku przed przybyciem straży. Wprowadzono strażaków z prądem gaśniczym wody do wewnątrz budynku. Po przybyciu następnych wozów Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych z drugiej drabiny przystawnej podano prąd wody na poszycie dachu. Trzeci prąd wody podano z drabiny mechanicznej. Po częściowej rozbiórce dachu, wprowadzono prąd wody na poddasze.
Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Czechowicach-Dziedzicach zapewnił lokal zastępczy dla 6 pogorzelców. Pozostali mieszkańcy udali się do rodzin lub sąsiadów.

W działaniach, które zakończyły się ok. godz. 9 rano, wzięło udział 9 zastępów straży pożarnej, w tym 4 Ochotniczych Straży Pożarnych z Czechowic-Dziedzic. Podczas działań ze strażakami współpracowali także: Pogotowie Ratunkowe, Policja, Straż Miejska, Pogotowie Energetyczne, Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Czechowice-Dziedzice.