USAWczoraj bielska straż pożarna gościła studentów ze Stanów Zjednoczonych, w ramach programu współpracy i wymiany szkoleniowej między polską Policją , a wydziałem do spraw wymiaru sprawiedliwości i nauk kryminalistycznych Uniwersytetu New Haven w stanie Connecticut.

Studenci w czasie dwutygodniowego pobytu w Polsce zapoznają się z polskim systemem wymiaru sprawiedliwości, funkcjonowaniem organów ścigania i służb ratowniczych oraz innych podmiotów działających w sektorze bezpieczeństwa. W czasie wizyty w Komendzie Miejskiej PSP w Bielsku-Białej, amerykańska delegacja miała możliwość zapoznania się z sprzętem ratowniczo-gaśniczym , który wykorzystywany jest przez Państwową Straż Pożarną podczas pożarów czy miejscowych zagrożeń.

Następnie Amerykanie skorzystali z okazji przejścia przez komorę dymową, która funkcjonuje na terenie naszej komendy. Jak same powiedziały nawet bez strażackiego ubrania specjalnego i aparatu ochrony dróg oddechowych, jest to trudne zadanie. Na koniec bielscy strażacy zafundowali studentkom wyjazd na mechanicznej drabinie na wysokość 40 metrów skąd mogły podziwiać panoramę naszego miasta.

Zdjęcia można wykorzystać: własność KM PSP

USA 1USA 3USA 4USA 5USA 2