II Manewry Ratownicze OSP - HecznarowiceOchotnicza Straż Pożarna Hecznarowice wraz z Bielskim Pogotowiem Ratunkowym byli organizatorami II Manewrów Ratowniczych OSP, które odbyły się dnia 30 maja 2015 roku, w sobotę, w Hecznarowicach. W manewrach wzięło udział 19 jednostek OSP z terenu województwa małopolskiego i śląskiego.

Bezsprzecznie najlepszą drużyną okazał się zespół Ochotniczej Straży Pożarnej z Wieprza, który zwyciężył we wszystkich klasyfikacjach.

Ratownicy mieli okazję poćwiczyć postępowanie z poszkodowanym, poczynając od momentu dotarcia do miejsca zderzania, aż po przekazanie ofiary zespołowi ratownictwa medycznego. Manewry miały również na celu upowszechnianie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych idei i wiedzy o działalności ratowniczej.

Sędziami bylii ratownicy Pogotowia Ratunkowego, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 PSP Bielsko-Biała oraz druhowie wywodzący się z jednostek OSP powiatu bielskiego. Każda z drużyn miała do wykonania 10 zadań: pięć z zakresu ratownictwa medycznego oraz pięć zadań sprawnościowych.

Najlepszą drużyną w klasyfikacji ogólnej okazali się strażacy z OSP Wieprz przed OSP Wilamowice oraz OSP Pisarzowice.

Najlepszą drużyną w zadaniach z zakresu ratownictwa medycznego, jak i zadaniach sprawnościowych okazała się jednostka OSP Wieprz.

Przebieg manewrów obserwowali zaproszeni goście: Wicewojewoda Śląski Mirosław Szemla, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku Białej st.bryg. Krzysztof Grygiel, Burmistrz Gminy Wilamowice Marian Trela, Zastępca Dowódcy JRG nr 1 PSP w Bielsku-Białej mł.bryg. Witold Inerowicz, Prezes Zarządu Gminnego Zw. OSP RP w Wilamowicach dh Stanisław Nycz, Komendant Gminny OSP gminy Wilamowice dh Roman Jędrzejko, Prezes OSP Bystra dh Grzegorz Gabor, Jarosław Zabłocki.

Wicewojewoda Mirosław Szemla wraz z Prezesem OSP Hecznarowice dh. Grzegorzem Pająkiem wręczyli zwycięskim drużynom puchary oraz nagrody rzeczowe, które ufundowali sponsorzy obecni ze swoimi stoiskami na manewrach:

1. ADHD Studio
2. Arpapol
3. ASC
4. Bezalin SA
5. Elektro-Instal Michał Mleczko
6. Halinbud
7. Hurtownia wielobranżowa – Jerzy Koczur
8. Inżynieria Samochodów Specjalnych Wawrzaszek
9. Klimas wkret-met
10. LZMO
11. Matriały budowlane Wójcik
12. Metline
13. Nitzche
14. Novatek
15. Ochrona pracy
16. Onka Dębów
17. Pizzeria Pepperoni
18. Projekt Hut
19. Safe a life
20. Strobos
21. Śniat-med.
22. Tech Plast - Safer
23. Titanium
24. Transport towarowy Krzysztof Adamus
25. Travel Hutnik
26. Wacar

Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej ufundował puchar dla najlepszej jednostki w zadaniach sprawnościowych – w Jego imieniu puchar wręczył obecny na manewrach Z-ca Komendanta Miejskiego PSP st.bryg. Krzysztof Grygiel.

Dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego ufundował puchar dla najlepszej jednostki w zadaniach medycznych.

Klasyfikacja ogólna manewrów:

1 OSP Wieprz
2 OSP Wilamowice
3 OSP Pisarzowice
4 OSP Brzeszcze
5 OSP Porąbka
6 OSP Bystra
7 OSP Lachowice
8 OSP Świętoszówka
9 OSP Stara Wieś
10 OSP Kobiernice
11 OSP Sucha Beskidzka Miasto
12 OSP Kurów
13 OSP Dankowice
14 OSP Hałcnów
15 OSP Zabrzeg
16 OSP Bestwina
17 OSP Międzybrodzie Bialskie
18 OSP Mników

Jednostka OSP Hecznarowice startowała w Manewrach poza klasyfikacją- ich zdobyte punkty uplasowałyby jednostkę na 7 miejscu.

II Manewry Ratownicze OSP - HecznarowiceII Manewry Ratownicze OSP - HecznarowiceII Manewry Ratownicze OSP - Hecznarowice

Foto: OSP Hecznarowice

Więcej zdjęć na:

Facebook OSP Hecznarowice
Super-Nowa