Trzy osoby ranne w wyniku pożaru, który wybuchł wczoraj, w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego mieszczącego się w Bielsku-Białej przy ulicy Jana III Sobieskiego.

Pożar wybuchł kilka minut po 15. Kiedy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, właściciela płonącego mieszkania ewakuowali sąsiedzi. W mieszkaniu objętym pożarem i na korytarzu panowało silne zadymienie. Właściciel mieszkania doznał poparzeń górnych dróg oddechowych, oparzenia nogi oraz dłoni, jedna z osób która pomogła w ewakuacji lokatora doznała poparzenia przedramienia, a druga czuła się osłabiona w wyniku oddziaływania wysokiej temperatury i gazów pożarowych. Strażacy udzielili pierwszej pomocy właścicielowi mieszkania oraz osobom, które go wyprowadziły z budynku – podano tlen i opatrzono za pomocą hydrożeli. Następnie właściciel mieszkania został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala na obserwację.

W trakcie prowadzonej akcji gaśniczej ewakuowano z budynku łącznie około 20 osób. Z mieszkania wyniesiono nadpalone wyposażenie. Strażacy przy pomocy drabiny przystawnej sprawdzili czy w zamkniętych mieszkaniach nie ma osób zagrożonych. Nikogo nie znaleziono. Działania zakończono o godz. 16.30.