W dniu dzisiejszym 25 minut po północy Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej otrzymało zgłoszenie od Dyżurnego Bielskiego Pogotowia Ratunkowego o wypadku samochodu ciężarowego w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Legionów. Po dojeździe samochodów bojowych Straży Pożarnej na miejsce zastano samochód ciężarowy Renault Magnum wraz z naczepą, przewożący przesyłki kurierskie, który zjechał z drogi i po zniszczeniu bramy wjazdowej na posesję oraz ogrodzenia, uderzył w ścianę budynku mieszkalnego jednorodzinnego II kondygnacyjnego.

Poszkodowanego kierowcę zabrał Zespół Ratownictwa Medycznego przed przybyciem strażaków. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu otworu w uszkodzonym ciągniku celem odłączenia akumulatorów i wypompowaniu paliwa ze zbiorników.

Uszkodzeniu uległo okno, część ściany pod parapetem okiennym w budynku oraz ciągnik siodłowy.

W celu wyciągnięcia samochodu z ogrodu wycięto uszkodzone słupki ogrodzeniowe wraz z murkami oraz usunięto uszkodzoną bramę. Do zabezpieczenia ściany i stropu zastosowano stemple drewniane. O uszkodzeniu budynku poinformowano Powiatowego Insektora Nandzoru Budowlanego.

Podczas wypadku w budynku przebywały trzy osoby, które na czas akcji ratowniczej opuścili budynek i udali się do sąsiada.
Na czas akcji zamknięto ulicę dla ruchu drogowego. Zastępy Straży Pożarnej powróciły do jednostek ok. godz. 530.