Wypadek na ul. StojałowskiegoWczoraj przed godziną 16 doszło do poważnego wypadku drogowego w centrum Bielska-Białej. Na ulicy Stojałowskiego zderzyły się trzy samochody osobowe, a dwa zaparkowane na poboczu zostały uszkodzone.

Kierujący Fiatem Marea 43-letni bielszczanin (sprawca wypadku) jadący ulicą Stojałowskiego w kierunku 3 Maja doznał ostrego zawału serca i utracił panowanie nad pojazdem. Fiat zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie omal nie doszło do czołowego zderzenia z innym samochodem. Na szczęście pasażer fiata chwycił za kierownicę, odbił w prawo i doprowadził do zderzenia z jadącym prawym pasem w kierunku 3 Maja samochodem marki Peugeot, którym kierował 28-letni bielszczanin, a następnie zderzył się z samochodem Lancia, którym kierowała 37-letnia bielszczanka. Fiat Marea zjechał na prawe pobocze i uderzył w zaparkowane samochody osobowe Mercedes i Volkswagen Passat.

Przybyle na miejsce zdarzenia pogotowie ratunkowe podjęło akcję reanimacyjną 43-letniego mężczyzny. Decyzją lekarza troje rannych, z czterech biorących udział w wypadku zostało przewiezionych do szpitala. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz neutralizacji plamy rozlanych płynów eksploatacyjnych. Udzielono także pomocy ratownikom medycznym według potrzeb i ścisłych wytycznych lekarza. Rozbite wraki aut z miejsca zdarzenia zabrała pomoc drogowa, natomiast dwa zaparkowane na poboczu/chodniku zostały zabezpieczone we własnym zakresie przez ich właścicieli. Działania zakończono przed godziną 18.

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem:
Foto: Mirosław Jamro, bielsko.biala.pl

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem: Foto: Mirosław Jamro, bielsko.biala.plWypadek na ul. StojałowskiegoWypadek na ul. Stojałowskiego