RDD mainWczoraj 17 grudnia Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej st.bryg. Adam Caputa wraz z rzecznikiem prasowym kpt. Patrycją Pokrzywa odwiedzili po raz kolejny Rodzinne Domy Dziecka na terenie powiatu bielskiego celem przekazania gaśnic, na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i ich opiekunów.

Od kilkunastu lat fundacja ORLEN-DAR SERCA stara się o poprawę szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań. W tym roku ORLEN w ramach akcji społecznej „Nie dla dymu” pod patronatem Komendy Głównej PSP obdarował placówki rodzinne w Polsce gaśnicami. Na terenie powiatu bielskiego zakupione gaśnice trafiły do Rodzinnych Domów Dziecka w Kalnej oraz Janowicach. Przy tej okazji dzieciom rozdano strażackie upominki i słodycze.

W czasie spotkania Komendant poinformował mieszkańców, o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, a także o zagrożeniach jakie niesie ze sobą tlenek węgla. To świąteczne spotkanie było nie tylko okazją do rozmowy o bezpieczeństwie, ale również możliwością bliższego poznania wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka.

Akcja „NIE DLA DYMU” wpisuje się także w działania Straży Pożarnych w ramach realizowanego programu „Zgaś ryzyko”, którego celem jest ograniczenie liczby pożarów. Tylko w tym roku bielscy strażacy wyjeżdżali do pożarów w obiektach mieszkalnych   200 razy,  blisko 60 z nich to pożary sadz w kominie.

Zdjęcia własność KM PSP Bielsko-Biała- można wykorzystać. 

RDD 5RDD 3RDD 1RDDRDD 2