Mikołajki 20Jak co roku święty mikołaj odwiedził również bielskich strażaków, a ściślej mówiąc ich dzieci. Zamiast zaprzęgu reniferów święty przyjechał na nowym quadzie, który niedawno otrzymali strażacy z Bielska-Białej.

6 grudnia strażackie Mikołajki zapoczątkował seans bajkowy w kinie Cinema City dla starszych dzieci, z kolei dla młodszych przewidziane były atrakcje w parku zabaw Kraina Kropka. Następnie wszystkie dzieci przybyły do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1, gdzie miał zawitać Mikołaj.

Na świętego nie trzeba było długo czekać po kilku głośnych nawoływaniach Mikołaj wjechał przez bramę garażową ku zdziwieniu wszystkich dzieciaków na quadzie.

Przed Mikołajem stało nie lada zadanie, gdyż blisko 200 dzieci czekało z niecierpliwością na swoją kolej. Na szczęście święty miał dużą przyczepę i nikt nie wyszedł z pustymi rączkami. W czasie gdy rozdawano paczki, dzieci mogły również zwiedzać strażnicę, gdzie na co dzień pracują ich tatusiowe i usiąść za kierownicą wozu strażackiego. Po pełnym dniu wrażeń wszystkie dzieci wróciły do swoich domów z uśmiechami na twarzach i obietnicą od świętego Mikołaja, że za rok znów się spotkamy.