Śmiertelny wypadek motocyklistyWczoraj po południu w Bielsku-Białej na ulicy Bohaterów Monte Cassino doszło do wypadku drogowego motocykla z samochodem ciężarowym, w którym zginął 24 letni mężczyzna.

Do zdarzenia doszło kilka minut po 17 na ulicy Bohaterów Monte Cassino. Kiedy strażacy przybyli na miejsce zespół pogotowia ratunkowego udzielał już pierwszej pomocy motocykliście – 24 letniemu mężczyźnie, który uderzył w tył samochodu ciężarowego Mercedes Atego. Okoliczności zdarzenia ustala bielska policja.

Strażacy odłączyli akumulator w motorze marki Kawasaki, zneutralizowali wyciek płynów eksploatacyjnych powstały na jezdni oraz usunęli z jezdni części motoru. Następnie, po przybyciu na miejsce wypadku prokuratora, zastępy oświetlały teren akcji. Działania zakończono po ponad czterech godzinach.

Apelujemy do kierowców i motocyklistów o większą rozwagę i zwiększanie czujności. Patrzmy w lusterka, nie prowadźmy na pamięć, motocyklistę trudniej zauważyć na drodze. Ponadto pogarszają się warunki atmosferyczne, przyczepność na mokrej jezdni nigdy nie będzie tak dobra, jak na suchej.

 

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem: Foto: Mirosław Jamro, bielsko.biala.pl

Śmiertelny wypadek motocyklistyŚmiertelny wypadek motocyklistyŚmiertelny wypadek motocyklisty