Kolejny dobry występ odnotowali strażacy z Bielska-Białej w zawodach FCC (Firefighter Combat Challenge), które odbyły się na Rynku w Andrychowie w dniach od 29 do 30 sierpnia 2014 roku.

Do zawodów "Wadowice Firefighter Combat Challenge 2014", których organizatorem była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa Koło Terenowe Wadowice, przystąpili także strażacy reprezentujący Komendę Wojewódzką PSP w Katowicach. W składzie śląśkich strażaków byli także: Paweł Hess i Daniel Góralczyk z Bielska-Białej. Oprócz nich w drużynie znaleźli się strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Żorach: Marcin Zdziebło, Dariusz Buchalik i Krzysztof Brilla.

W pierwszym dniu zawodów odbyły się eliminacje sztafet oraz starty tandemów. Najlepszym tandemem okazała się dwójka z TFA Team Szczecin, która uzyskała czas 1 minuta 20,96 sekundy. Drugie miejsce zajęli strażacy z Bielska-Białej z czasem 1 minuta 26,6 sekundy.

Drugiego dnia odbyły się starty indywidualne oraz finały sztafet.
W biegach indywidualnych dobre czwarte miejsce (II miejsce w kategorii wiekowej do 30 lat) zajął Paweł Hess, uzyskując drugi czas konkurencji 1 minuta 39,77 sekundy i 2 punkty karne. Ósme miejsce w tej konkurencji (V miejsce w swojej kategorii wiekowej) zajął Daniel Góralczyk z czasem 1 minuta 49,8 sekundy. Najlepszy w tej konkurencji okazał się reprezentujący TFA Team Szczecin Radosław Kumorek, który uzyskał czas 1 minuta 33,92 sekundy, a trzecie miejsce z czasem 1 minuta 41,55 sekundy zajął Marcin Zdziebło z Żor.

W konkurencji sztafet zwyciężyła drużyna TFA Team Szczecin, przed drużyną Team Choszczno i reprezentacją KW PSP Katowice.

Więcej szczegółow w serwisie Wadowice FCC