Baner 150lat 6x1.20m

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania 150-letniej rocznicy powstania straży pożarnej w Bielsku-Białej w najbliższy weekend od 6 do 8 czerwca.

Z okazji jubileuszu przygotowane zostały nie tylko oficjalne uroczystości z udziałem strażaków i znamienitych gości, ale także pokazy sprzętu i umiejętności strażaków oraz festyny, na których zagrają tradycyjne orkiestry dęte.

piątek 6 czerwcaw godz. od 1100 do 1300 odbędą się pokazy strażackie i wykłady dla dzieci i młodzieży w ramach XV Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki na terenie Akademii Techniczno- Humanistycznej.

W sobotę 7 czerwca na terenie miasta w wyznaczonych miejscach odbędą się pokazy strażackie oraz koncerty orkiestr dętych:

Centrum Handlowe Auchan - godz. 1000. Pokazy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2. Występ Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dankowicach.
Centrum Handlowe Sarni Stok - godz. 1100. Pokazy strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych w Starym Bielsku i Komorowicach Krakowskich. Występ Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Hecznarowicach.
Centrum Handlowe Gemini - godz. 1400. Pokazy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Występ Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi.
Tereny Akademii Techniczno-Humanistycznej - godz. 1200 - pokazy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1; godz. 1430 - występ Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowicach.
Plac Chrobrego - godz. 1600. Pokazy sprzętu z Ochotniczej Straży Pożarnej w Komorowicach Śląskich. Występ Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaniowie.

Główne uroczystości w niedzielę rozpoczną się od Mszy Św. w kościele Opatrzności Bożej o godz. 1300 . Następnie o godzinie 1500 rozpocznie się oficjalna ceremonia na Placu Ratuszowym połączona z wręczeniem odznaczeń państwowych i wyróżnień oraz defiladą pododdziałów.

O godz. 1630 odbędzie się festyn strażacki na placu obok Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, na który serdecznie Państwa zapraszamy. Przewidzieliśmy szereg atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci:
• pokazy w wykonaniu strażaków oraz innych służb ratowniczych,
• wystawy sprzętu pożarniczego historycznego oraz współczesnego,
• konkursy, zabawy dla dzieci (dmuchana ścianka wspinaczkowa, pożarniczy tor przeszkód, budowa wieży ze skrzynek, itp.) – dzieci biorące udział w konkursach dostaną okazjonalne breloczki, długopisy, medale i balony,
• prezentacja samolotów pożarniczych Dromader, które dokonają przelotu nad miejscem ceremonii,
• w ramach festynu koncert Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilamowicach.

 

 Przez cały czerwiec mieszkańcy będą mogli oglądać wystawę fotograficzną z okazji 150-lecia istnienia straży pożarnej w Bielsku-Białej. Wystawa będzie prezentowana w hallu głównym Książnicy Beskidzkiej.

 

UWAGA UTRUDNIENIA W RUCHU: W niedzielę 8 czerwca w godzinach 1430 – 1500 ulice Stojałowskiego, Dmowskiego będą zamknięte na czas przemarszu uczestników imprezy. Od soboty 7 czerwca od godz. 1200 do niedzieli 8 czerwca do godz. 2200 zostanie zamknięty parking na Placu Ratuszowym.

Plakat -Uroczystości - KopiaPlakat-wystawa - Kopia