2014-05-16 07-56-09 695Od godziny siódmej rano strażacy interweniowali już ponad 80 razy. Większość zdarzeń dotyczyła udrażniania przepustów drogowych, wypompowywania wody z zalanych budynków użyteczności publicznej oraz budynków mieszkalnych, a także układania worków z piaskiem .

O godzinie 7.30 na samochód osobowy zaparkowany przy ulicy Grunwaldzkiej w Bielsku-Białej spadł konar drzewa. Nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia.

Strażacy pocięli konar i zabezpieczyli teren prowadzonych działań. (Zdjęcie z tej akcji widoczne w informacji.)

O 9.00 w Rybarzowicach samochód osobowy marki Renault Scenic jadąc ulicą Wiklinową wpadł wraz z zawalającym się mostem do koryta rzeki. Kierowca samodzielnie opuścił pojazd nie doznając obrażeń. Strażacy wydobyli samochód z koryta rzeki i zabezpieczyli teren działań. W czasie działań most w dalszym ciągu zawalał się utrudniając pracę ratownikom.

W większości gmin powiatu bielskiego kontrolowano wały przeciwpowodziowe. Dla przykładu w Hecznarowicach umacniano wały poprzez układanie worków z piaskiem i przeplatanie wikliną. W Zasolu Bielańskim strażacy bronią oczyszczalni ścieków dla gminy Wilamowice i Kozy w miejscu gdzie Soła łączy się z Wisłą.