Paweł Hess w Abu DhabiKolejny dobry występ w zawodach międzynarodowych odnotował strażak z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 PSP w Bielsku-Białej- mł. asp. Paweł Hess.
W dniach od 1 do 3 kwietnia br. w Abu Dhabi – stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w prawie 38 stopniowym upale, odbyły się międzynarodowe zawody strażaków „UAE 2014 WORLD FIREFIGHTER CHALLENGE”. Kwalifikacje do zawodów uzyskało 164 zawodników z 13 krajów. Obok Pawła Hessa Polskę reprezentowała drużyna w składzie: Agnieszka Figuła (KM PSP Kraków), Marcin Zdziebło (KP PSP Żory), Szymon Jopek (KP PSP Myślenice) oraz Jarosław Białas (KM PSP m.st. Warszawy).

Jako pierwsze zostały rozegrane biegi indywidualne w pełnym umundurowaniu. Suma najlepszych trzech czasów polskich reprezentantów pozwoliła im zająć wysokie, czwarte miejsce.
Następną konkurencją był bieg sztafetowy tandemów. Drużyna w składzie: Marcin Zdziebło oraz Paweł Hess  skończyła rywalizację na czwartym miejscu, ustanawiając nieoficjalny rekord Europy.

Najlepsze w zawodach okazały się drużyny z Kanady, której reprezentanci to jedni z najlepszych zawodników na świecie startujący od lat w tej dyscyplinie, z mistrzem i rekordzistą świata – Grahamem McKenzie.

Paweł Hess w Abu DhabiPaweł Hess w Abu DhabiPaweł Hess w Abu Dhabi