Wieje na PodbeskidziuMocno wieje nad Podbeskidziem od sobotniego popołudnia. W związku z tym dużo więcej pracy mają strażacy z Bielska-Białej i powiatu bielskiego.

W sobotę o godz. 1335 strażacy zostali zadysponowani do Bystrej na ul. Fałata, gdzie silny wiatr uszkodził dwa drzewa, w tym jedno uszkodziło napowietrzną linię oświetlenia jezdni. Akcja ratownicza trwała prawie 5 godzin.

Do największego nagromadzenia zdarzeń doszło w niedzielę pomiędzy godziną 1500 a 1800.
W Szczyrku przy ul. Zapalenica uszkodzeniu uległ dach na budynku mieszkalnym. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu dachu folią.
W Rybarzowicach przy ul. Żywieckiej uszkodzeniu uległ dach na tartaku. Działania zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu oderwanej blachy na budynku.
W tym samym czasie strażacy usuwali drzewo powalone na ogrodzeniu posesji w Rybarzowicach przy ul. Gołębiej.
Ok. godz. 1530 w Wielkiej Puszczy strażacy zabezpieczali zerwaną linię energetyczną.
W Buczkowicach przy ul. Bór strażacy zostali wezwani do uszkodzonego garażu blaszanego, który zabezpieczyli.
O godz. 1628 udali się do  zabezpieczenia naderwanej blachy budynku pustostanu w Bielsku-Białej przy ul. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski.
W Landku przy ul. Strumieńskiej konary drzewa uszkodziły linię napowietrzną oświetlenia ulicznego.
W Czechowicach-Dziedzicach uszkodzeniu uległ dachu na budynku na terenie kopalni Silesia. Działania straży pożarnej polegały na usunięciu zwisających i uszkodzonych okuć dachowych z podstawionego przez przedstawiciela Kopalni podnośnika  mechanicznego.
W godzinach wieczornych dwa zastępy miejscowego OSP zabezpieczały przewrócone ogrodzenie na  terenie budowy przy Szkole Podstawowej w Wilkowicach.

Dodatkowo strażacy usuwali powalone drzewa na chodniki i jezdnię w dwunastu przypadkach.

Najwięcej zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów, od soboty do godzin porannych w poniedziałek, odnotowano w Bielsku-Białej - 6, po 4 zdarzenia odnotowano w gminie Buczkowice i Czechowice-Dziedzice, a po 3 w gminie Jasienica i Wilkowice.

Zdjęcie można wykorzystać z dopiskiem: Foto: Mirosław Jamro, bielsko.biala.pl