Pożar w Starym BielskuW dniu wczorajszym ok. godziny 1852 Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie o palącym się budynku gospodarczym przy al. Andersa w Bielsku-Białej. Był to kolejny pożar, którego przyczyną było prawdopodobnie podpalenie umyślne, w tej okolicy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się budynek gospodarczy, którego dach był cały objęty ogniem, a pożar zagrażał sąsiedniemu budynkowi mieszkalnemu oddalonemu o około 4 metry.
Strażacy podali dwa prądy wody w obronie budynku mieszkalnego i cztery prądy w natarciu na palący się budynek gospodarczy. Po ugaszeniu dachu budynku przystąpiono do prac rozbiórkowych i ewakuacji mienia z wewnątrz na poziomie parteru. Mienie ruchome (inwentarz) został wyewakuowany przed przybyciem wozów bojowych przez właściciela.
Spaleniu oprócz poszycia dachowego uległy także m.in. maszyny rolnicze znajdujące się w środku budynku. Pożar spowodował znaczne uszkodzenia stropu.
Na miejsce zdarzenia wezwano patrol Policji, która prowadzi dalsze czynności w celu ustalenia przyczyny pożaru.

W akcji ratowniczo- gaśniczej wzięło udział dwa wozy bojowe z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 2, pięć zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej z Komorowic Śląskich, Komorowic Krakowskich, Starego Bielska i Mazańcowic (2 zastępy) oraz zastęp Wojskowej Straży Pożarnej, łącznie 37 strażaków. Strażacy wrócili do baz około godziny 2220. W związku z powierzchnią pożaru, wynoszącą około 160m2, zakwalifikowano go jako średni.

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem: Foto: Mirosław Jamro, bielsko.biala.pl

Pożar w Starym BielskuPożar w Starym BielskuPożar w Starym BielskuPożar w Starym Bielsku