Pożar na ul.TrauguttaOkoło godziny 1615 w sobotę 4 stycznia dyżurni Stanowiska Kierowania przyjęli zgłosznie od Policji o prawdopodobnie palącym się poddaszu hali poprodukcyjnej w Bielsku-Biała przy ul. Traugutta. Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że pożarem objęta była część pokrycia i konstrukcji dachu.

Podano prąd gaśniczy z drabiny mechanicznej, drugi prąd wprowadzono do wewnątrz budynku po klatce schodowej celem zlokalizowania źródła pożaru. Utrudnieniem w działaniach był fatalny stan techniczny budynku, klatek schodowych, zamknięte pomieszczenia. Zorganizowano zaopatrzenie wodne z pobliskiego cieku wodnego. Po dotarciu na poddasze ugaszono od wewnątrz palące się elementy konstrukcji dachu, pokrycie z papy na deskowaniu na powierzchni ok. 60m2. Po ugaszeniu oddymiono i przewietrzono pomieszczenia, dokonano niezbędnych prac rozbiórkowych oraz sprawdzono pogorzelisko przy pomocy kamery termowizyjnej. 

W działaniach, które trwały do około godziny 2030, wzięło udział 9 zastępów straży pożarnej, w tym 4 Ochotniczej Straży Pożarnej, łącznie 40 strażaków.

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem: Mirosław Jamro, PressMix

Pożar na ul.TrauguttaPożar na ul.TrauguttaPożar na ul.Traugutta