Wypadek w CzańcuW piątek 3 stycznia około godziny 2210 Stanowisko Kierowania przyjęło zgłoszenie o wypadku drogowym w okolicy skrzyżowania ulic Wojtyły i Gruszowej w Czańcu.
Po dojeździe zastępów na miejscu zdarzenia znajdowały się dwa uszkodzone samochody osobowe marki Volkswagen Golf i Fiat Seicento. Działania strażaków polegały na uwolnieniu osoby poszkodowanej z rozbitego pojazdu przy pomocy narzędzi hydraulicznych.

Po rozcięciu karoserii, poszkodowaną opatrzono, zabezpieczono na desce ortopedycznej i przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego. Zadysponowane na miejsce kolejne zespoły pogotowia ratunkowego zabrały na obserwację pozostałych uczestników wypadku, w sumie 5 osób.  Miejsce zdarzenia zabezpieczono i zneutralizowano z jezdni wyciekające płyny z rozbitych samochodów.

Na miejscu zdarzenia obecnych było 7 zastępów straży pożarnej z jednostek Państwowej Straży Pożarnej z Andrychowa i Bielska-Białej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Czańca i Kobiernic. Utrudnienia w ruchu drogowym trwały przeszło półtorej godziny, w tym czasie zablokowany był ruch samochodów w pobliżu miejsca wypadku.

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem: Mirosław Jamro, PressMix

Wypadek w CzańcuWypadek w Czańcu