Wczoraj wieczorem nad Podbeskidzie nadciągnęły silne wiatry, które pozostawiają po sobie dość duże zniszczenia. Do godzin popołudniowych dnia dzisiejszego bielscy strażacy odnotowali około 30 zdarzeń, związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów. Najwięcej zdarzeń związanych jest z usuwaniem z dróg i chodników połamanych drzew, w kilku przypadkach jednak wyrządzone zostały większe straty.

Najwięcej zdarzeń odnotowano w Bielsku-Białej, gminie Jasienica i Jaworze.

Dużo zdarzeń odnotowano w bielskiej Wapienicy, gdzie na ul. Zapora w dniu dzisiejszym występują utrudnienia w ruchu drogowym.
Na ul. Wapienickiej wiatr zerwał blachę z okucia dachu dziesięciopiętrowego budynku mieszkalnego.
Na ul. Lelewela w Bielsku-Białej wiatr zerwał przewód średniego napięcia. Do zdarzenia zostało zaalarmowane Pogotowie Energetyczne.

Silny wiatr był także przyczyną uszkodzenia namiotu widowiskowego ustawionego na stadionie Drzewiarza w Jasienicy.
Około godziny 1100 strażacy zostali zadysponowani do uszkodzonego dachu na budynku mieszkalnym w Bielsku-Białej przy ul. Górskiej, gdzie zerwaniu uległo pokrycie dachu na powierzchni około 10m2.
Na ul. Fałata w Bystrej połamane drzewo spadło na samochód osobowy.
W Szczyrku silny wiatr zerwał blachę z przystanku autobusowego.

Niestety synoptycy nie mają dla mieszkańców Podbeskidzia dobrych wiadomości. Silne wiatry, których prędkość w porywach może dochodzić nawet do 100 km/h, mogą występować jeszcze przez całe święta.