zdarzenie na piastowskiejWczoraj o godz. 1117 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP odebrało zgłoszenie o rozszczelnieniu zbiornika paliwa w samochodzie ciężarowym i plamie paliwa na ul. Piastowskiej w Bielsku-Białej. W związku z rozmiarami rozlewiska na miejsce zdarzenia zadysponowano grupę specjalistyczną ratownictwa chemicznego w sile czterech samochodów bojowych.

Prawdopodobnie samochód ciężarowy Renault zjeżdżając z krawężnika przy ul. Piastowskiej uszkodził jeden ze zbiorników paliwa. Samochód skierował się w stronę Ronda Hulanka, a olej napędowy zaczął wyciekać na oba pasy jezdni. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przepompowaniu paliwa w ilości około 200 litrów przy pomocy pomp beczkowej i membranowej, z uszkodzonego zbiornika do drugiego, pustego. Zneutralizowano również rozlane paliwo na jezdni. W tym czasie, przez około 2 godziny, utrudnionym ruchem na ul. Piastowskiej kierowali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem: Mirosław Jamro, PressMix

zdarzenie na piastowskiejzdarzenie na piastowskiejzdarzenie na piastowskiejzdarzenie na piastowskiejzdarzenie na piastowskiej