Wypadek w WilkowicachW niedzielę 13 października 13 minut po północy dyżurny Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu w Wilkowicach na ul. Dworcowej.
Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej, a także Pogotowie Ratunkowe oraz Policja. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy marki BMW, który ściął betonową barierę oraz słup energetyczny, a następnie dachował. Dwóch rannych młodych mężczyzn wyewakuowali na zewnątrz już ratownicy pogotowia. Zostali oni przewiezieni do szpitala. Trzecia osoba, mężczyzna w wieku około 24 lat, która została uwięziona w pojeździe, niestety już nie żyła.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu alumulatora, wyciągnięciu zwłok z rozbitego samochodu przy użyciu narzędzi hydraulicznych, ściągnięciu auta ze stromego pobocza drogi, oraz usunięciu w bezpieczne miejsce powalonego energetycznego słupa.

Na miejscu zdarzenia obecny był prokurator. Przyczyny wypadku ze skutkiem śmiertelnym ustala Policja. Nocna akcja służb ratunkowych zakończyła się ok. godz. 2.44.

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem: Mirosław Jamro, Pressmix.

Wypadek w WilkowicachWypadek w WilkowicachWypadek w Wilkowicach