4. E FCC 6Bielscy strażacy wrócili z medalami w rozgrywanych w Berlinie Mistrzostwach Europy w sporcie pożarniczym formuły FCC („Firefighter Combat Challenge”). W zawodach wzięło udział ponad 300 strażaków z 9 europejskich państw: Niemiec, Polski, Francji, Austrii, Węgier, Słowacji, Czech, Szwajcarii oraz Włoch.

Przypominamy że od 4 do 8 września na berlińskim lotnisku Tempelhof rozgrywana była już 7 edycja zawodów strażackich „Berlin Firefighter Combat Challenge” oraz 4 edycja Mistrzostw Europy w formule FCC. Zawodnicy pokonując specjalnie przygotowany tor przeszkód mieli do wykonania kilka zadań: wnoszenie sprzętu na wysokość 3. piętra, wciąganie węża, włamanie, przeciągnięcie węża i ewakuowanie poszkodowanego.

 W pierwszych zawodach (Berlin FCC) nasi strażacy na 300 startujących zawodników w kategorii OPEN zajęli wysokie 6 miejsce ( Paweł Hess z wynikiem 1 min 45,83 sek) i 12 miejsce (Daniel Góralczyk z wynikiem 1 min 51,61sek). W kategorii M 30, czyli w klasyfikacji wiekowej do 30 lat nasi strażacy zajęli kolejno Paweł Hess - 2 miejsce, Daniel Góralczyk - 4 miejsce. Te wyniki pozwoliły naszym strażakom na udział w rozgrywanych w niedzielę Mistrzostwach Europy. Tutaj również nasi strażacy wykazali się wspaniałą formą zajmując w kategorii do 30 lat :

  • 2 miejsce: Paweł Hess - 1 min 43,92 sek
  • 3 miejsce: Daniel Góralczyk – 1 min 47,38 sek.

Gratulujemy sukcesów naszym strażakom i życzymy powodzenia w kolejnych startach.

Wyniki zawodów na stronie FCC Germany

Zdjęcia: KM PSP Bielsko-Biała

4. E FCC 2 v4. E FCC 5 v4. E FCC 7 s4. E FCC 14. E FCC 34. E FCC 4