RELANA 7To była niewątpliwie jedna z gorętszych w tym roku nocy dla bielskich strażaków. Od godziny dziewiętnastej strażacy wyjeżdżali aż 9-krotnie, kończąc ostatnią akcję o siódmej rano.

Osiem jednostek straży pożarnej zostało wezwanych do pożaru na terenie firmy RELANA mieszczącej się na ulicy Komorowickiej w Bielsku-Białej, zajmującej się produkcją chodników i dywaników. Przed przybyciem Straży Pożarnej ewakuowano dziewięciu pracowników hali produkcyjnej. Paliła się maszyna - podajnik do wytwarzania podkładów pod dywany. Strażacy ugasili ogień pianą gaśniczą, podając ją do wnętrza maszyny i kontenera , a także na tlące się materiały do wytwarzania dywanów. Straty oszacowano wstępnie na kwotę 400 tys. złotych i wynikają one ze zniszczenia maszyny - podajnika do wytwarzania podkładów pod dywany, spaleniu uległa również instalacja elektryczna w tej części hali, ponadto uszkodzone zostały dwa okna. Działania zakończono po pierwszej w nocy, przyczynę pożaru będzie ustalać Policja.

 

O pierwszej w nocy strażacy zabezpieczali teren oraz neutralizowali wyciek płynów eksploatacyjnych po uderzeniu samochodu osobowego marki Opel Astra w drzewo w Czechowicach-Dziedzicach na ulicy Bestwińskiej. Przed przybyciem zastępu pogotowie zabrało na obserwację do szpitala kierującego Oplem.

Prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej w piekarniku było przyczyną kolejnego pożaru minionej nocy, który powstał w budynku jednorodzinnym w dzielnicy Lipnik. Pożar ugasił gaśnicą proszkową właściciel przed przybyciem straży. Ratownicy pomogli mężczyźnie w przewietrzeniu mieszkania oraz wyniesieniu spalonych elementów na zewnątrz. Zniszczeniu uległ piecyk elektryczny, ekspres do kawy, ponadto nadpalone zostały meble kuchenne.

Nad ranem strażacy prowadzili jeszcze jedną interwencję, tym razem była to kolizja drogowa na ulicy Warszawskiej. W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy Fiat Cinquecento oraz Renault Thalia. Przed przybyciem strażaków Pogotowie Ratunkowe zabrało na obserwację do szpitala kierującego Fiatem. Na miejscu obecna była Policja, która prowadzi dalsze czynności wyjaśniające.

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem: Mirosław Jamro, Pressmix. 

Pożar na hali produkcyjnej firmy RELANA

RELANA 1RELANA 2RELANA 3RELANA 4RELANA 5RELANA 6

 

 

 

 

 

 

 

Kolizja drogowa ul. Warszawska

IMG 9425IMG 9430IMG 9434IMG 9440