IMG 8293W minioną sobotę w Wilkowicach odbyły się Otwarte Zawody Sikawek Konnych o Puchar Wójta Gminy Wilkowice.

Zawody rozpoczął tłumnie witany i podziwiany przez mieszkańców korowód, który wyruszył spod OSP Wilkowice, w kierunku stadionu GLKS Wilkowice. Po uroczystym przemarszu, rozegrano zawody, w których wzięło udział 8 drużyn. Ponadto poza konkurencją wystartowały dwie drużyny: grupa oldbojów z OSP Lipnik z zabytkową pompą pochodzącą z lat 30. ubiegłego wieku oraz drużyna samorządowców gminy Wilkowice z Przewodniczącym Rady Gminy Bartoszem Olmą. Dobra pogoda oraz sprawna organizacja zawodów, powodowały, że zawody przebiegały bardzo sprawnie i szybko. W klasyfikacji generalnej najlepiej zaprezentowała się drużyna z OSP Wilkowice.

 

W czasie zawodów został także wręczony puchar dla drużyny kobiecej za największy zasięg rzutu strumienia wody dla OSP Wilkowice, ufundowany przez Wiceprezesa WFOŚiGW Mirosława Szemlę. Pamiątkowymi złotymi medalami zostali uhonorowani  najmłodsi uczestnicy zawodów – Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Bystra. Nie zabrakło również pamiątkowych statuetek dla najmłodszych oraz najstarszych uczestników zawodów, jak również dla najstarszego strażaka zawodów, członka OSP Lipnik.

Po zawodach przyszedł czas na strażacką biesiadę, którą uświetniała Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP Wilkowice oraz kapela góralska.

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem: Mirosław Jamro, "Pressmix". 

{phocagallery view=category|categoryid=26}