BFS 4770 schodów w 6 minut: w sobotę strażacy z 10 krajów spotkali się w Berlinie, aby rywalizować w trzeciej edycji zawodów pożarniczych w biegu po schodach "Berlin Firefighter Stairrun". Polacy okazali się najlepsi. 

Wyposażeni w maski ochrony dróg oddechowych i dźwigający około 25 kilogramów sprzętu pożarniczego, zawodnicy wystartowali z placu Aleksandra w centrum niemieckiej stolicy.  

 

W dwuosobowych zespołach, strażacy rywalizowali z innymi ekipami, ale także z własnymi słabościami  w szaleńczym biegu po 770 schodach na wysokość około 110 metrów berlińskiego Hotelu Park Inn. Na blisko 700 strażaków biorących udział w zawodach duet z polski zmiażdżył rywali pokonując 39 –piętra w czasie 6 minut i 17 sekund. Zwycięzca Paweł Hess jest strażakiem pracującym w naszej Komendzie, z kolei jego kolega Marcin Zdziebło pełni służbę w Krakowie.

Z wielką dumą możemy pochwalić się, że tytuł najlepszego przypadł m.in. aspirantowi Pawłowi Hess. Pomimo obowiązków służbowych, jego ogromne poświęcenie na treningach, litry wylanego potu, niesamowita wola walki pokazały, że wygrana jest całkowicie zasłużona. Polscy strażacy pokazali że należą do europejskiej czołówki. 

Więcej informacji w serwisie http://www.berlin-firefighter-stairrun.de (serwis w języku niemieckim)

Zdjęcia można wykorzystać: KM PSP Bielsko-Biała

BFS 1BFS 2BFS 3BFS 5BFS 6BFS 8BFS 10BFS 7BFS 9