Stowsza 3Nieznana jest przyczyna pożaru, który wybuchł w sobotę po południu w budynku mieszkalnym przy ulicy Wita Stwosza w Bielsku-Białej.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia jednostek straży pożarnej, pożarem objęte było poddasze budynku. Osoby znajdujące się w budynku ewakuowały się same przed przyjazdem zastępów. Po ugaszeniu pożaru, którym objęte było pomieszczenie kuchnne, przystąpiono do przewietrzania i przeszukania pozostałych pomieszczeń. Nie znaleziono żadnych osób poszkodowanych. Na miejsce zdarzenia zostało wezwane Pogotowie Ratunkowe w celu udzielenia pomocy właścicielowi budynku. Poszkodowany odmówił wyjazdu do szpitala.

 

Straty wynikają ze spalenia się pomieszczenia kuchni wraz z wyposażeniem, stolarki okiennej i drzwiowej, wyposażenia łazienki, opaleniu uległy również ściany i sufit pomieszczenia kuchennego. W działaniach trwających blisko dwie godziny wzięło udział 9 zastępów straży pożarnej, w tym jednostki z OSP Lipnik, Komorowice Krakowskie, Komorowice Śląskie oraz Wojskowa Straż Pożarna.

Zdjęcia można wykorzystać z dopiskiem: Mirosław Jamro, Pressmix. 

Stowsza 1Stowsza 2Stowsza 4Stowsza 5Stowsza 6Stowsza 8Stowsza 9