cieszynska 114 zastępów straży pożarnej gasiło wczoraj po południu pożar kamienicy w centrum Bielska-Białej.

Zastępy zostały zadysponowano o godzinie 17 do pożaru budynku wielorodzinnego przy ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej. Po przybyciu jendostek na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się budynek wielorodzinny parterowy z poddaszem mieszkalnym. Płomienie wydobywały z dachu budynku.

Pożarem objęte były również altanki i ogródki lokatorskie na placu za budynkiem, w tym budynki gospodarcze.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia, następnie przystąpiono do podawania środków gaśniczych na palący się budynek i budynki gospodarcze zlokalizowane za budynkiem mieszkalnym. Ze wstępnego rozpoznania ustalono, że wszyscy mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem zastępów PSP. W trakcie działań ewakuowano 4 osoby z sąsiedniego budynku z uwagi na ryzyko rozprzestrzenienia się pożaru.

Po opanowaniu pożaru, przystąpiono do ponownego sprawdzenia budynku, dzięki czemu potwierdzono, że w obiekcie nie znajdują się żadne osoby poszkodowane. Po godzinie 19 przystąpiono do naprzemiennych prac rozbiórkowych i dogaszania pożarów ukrytych w zamkniętych przestrzeniach podłóg podniesionych oraz obniżonych sufitów na poddaszu.

Działania zakończono przed godziną czwartą w nocy. W działaniach poza jednostkami z Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych, brali udział przedstawicie służb współdziałających: policja, pogotowie ratunkowe, energetyczne oraz gazowe.

Na miejsce zdarzenia przybył również Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny zdarzenia będzie prowadzić policja.

cieszynska 2cieszynska 3