Wczoraj w nocy doszło do poważnego wypadku samochodowego w Bielsku-Białej. Około godz. 1.25 w al. Armii Krajowej w Bielsku-Białej samochód osobowy marki BMW uderzył w betonowy słup latarni i dachował. Wskutek zdarzenia z auta wypadł mężczyzna, a pasażerkę trzeba było wycinać specjalistycznym sprzętem z pojazdu. 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej, policja udzielała pomocy mężczyźnie, który wypadł z uszkodzonego pojazdu. Wewnątrz pojazdu znajdowała się kobieta. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do rannej kobiety. Następnie po odgięciu niezbędnych elementów konstrukcyjnych samochodu, pasażerka została przełożona na deskę ortopedyczną i ewakuowana na zewnątrz, po czym zabrana do karetki. Z uwagi na obrażenia koordynator medyczny działań ratunkowych zadecydował o zabraniu rannych do szpitala.

Po zakończeniu działań ratowniczych, przystąpiono do neutralizacji plamy oleju oraz uprzątnięciu szczątków samochodu i szkieł z jezdni. Na czas prowadzenia działań przez PSP oraz policję ruch w Al. Armii Krajowej był całkowicie wstrzymany. Z uwagi na uszkodzony słup energetyczny na miejsce zadysponowano pogotowie energetyczne, które odłączyło przewody. Po zakończeniu działań i przesunięciu uszkodzonego pojazdu na jeden pas, ruch w kierunku Szyndzielni wrócił do stanu z przed wypadku, z kolei w kierunku centrum odbywał się wahadłowo.