ogienW sobotę 1 września 2012 roku ok. godz. 2110 strażacy otrzymali zgłoszenie o palącym się budynku Pizzerii w Bielsku-Białej przy ul. Żółkiewskiego.
Po przyjeździe zastępów na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęte jest wnętrze restauracji oraz część dachu budynku. W trakcie rozpoznania ustalono, że osoby przebywające wewnątrz restauracji zostały ewakuowane wraz z personelem przed przyjazdem zastępów Państwowej Straży Pożarnej.

Wprowadzono dwa prądy wody w natarciu do wnętrza budynku oraz jeden prąd z drabiny na palący się dach.
W trakcie prowadzenia działań z pomieszczeń kuchennych wyniesiono dwie butle 11-kg z propan-butan, które schłodzono i zabezpieczono na zewnątrz budynku. Po ugaszeniu oddymiono obiekt, a następnie przystąpiono do rozbiórki spalonej i nadpalonej konstrukcji dachowej oraz do usuwania spalonego wyposażenia budynku.
W trakcie działań na miejsce została zadysponowana Policja w celu regulacji ruchu na ulicy Piastowskiej i przyległych. Przybyłe na miejsce Bielskie Pogotowie Ratunkowe opatrzyło poparzonego jednego z pracowników lokalu.
W akcji Ratowniczo-Gaśniczej wzięło udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej, 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej, zastęp Wojskowej Straży Pożarnej oraz Policja i Bielskie Pogotowie Ratunkowe.