11 zastępów straży pożarnej gasiło w sobotni poranek pożar budynku mieszkalnego w Ligocie. W pożarze ucierpiał 75-letni mężczyzna.

Pożar powstał na parterze budynku jednorodzinnego. Ogniem objęte było całe jedno pomieszczenie, a przez otwór okienny wydobywały się płomienie, sięgające połaci dachu. Ośmiu mieszkańców budynku ewakuowało się samodzielnie przed przyjazdem zastępów straży pożarnej. Pożar ugaszono, następnie dokonano przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, pod kątem obecności osób poszkodowanych oraz ewentualnego rozprzestrzenienia się pożaru na inne pomieszczenia. W trakcie prowadzonych działań, dowódca akcji otrzymał informację, że osoba, która znajdowała się w pomieszczeniu objętym pożarem, przebywa u sąsiada. 75-letni mężczyzna, zaczął uskarżać się na bóle w klatce piersiowej.

Pomocy poszkodowanemu udzielił przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował go do szpitala. Na skutek oddziaływania pożaru, uszkodzone zostały ściany nośne budynku oraz strop nad pomieszczeniem objętym pożarem. Na miejsce zdarzenia przybył sołtys oraz pracownik zarządzania kryzysowego, którzy mieli za zadanie udzielić pomocy pogorzelcom. Przyczynę pożaru ustala policja. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały od godz. 7 do 9:30. W wyniku pożaru spaleniu uległo pomieszczenie mieszkalne wraz z wyposażeniem, stolarka okienna pomieszczenia nad pożarem, orynnowanie, podbitka dachowa, częściowo elementy wyposażenia pomieszczenia sąsiedniego, naruszone zostały również ściany nośne budynku oraz strop.