Dziewiętnaście zastępów straży pożarnej gasiło dzisiaj w nocy pożar budynku magazynowo- produkcyjnego w Roztropicach. Wstępnie straty oszacowano na kwotę pół miliona złotych.

Pożar został zgłoszony przed godziną czwartą rano. Pożarem objęta była hala magazynowo-produkcyjna o powierzchni ok. 300 m2, w której znajdowały się materiały z tworzyw sztucznych oraz maszyny do ich obróbki.

W związku z dużym nagromadzeniem materiałów plastikowych i rozwiniętym pożarem wezwano na miejsce ciężkie samochody gaśnicze, aby zapewnić wystarczającą ilość wody do gaszenia pożaru. Ponieważ promieniowanie cieplne było bardzo duże, konieczne było podawanie wody w obronie na obiekty przyległe, połączone z halą produkcyjną murowaną przewiązką.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległo wyposażenie hali: materiał do produkcji akcesoriów samochodowych, formy, piece do produkcji, warsztat ślusarski. Dach hali uległ zawaleniu w wyniku przepalenia, ściany budynku uległy zniszczeniu w wyniku oddziaływania wysokiej temperatury. Działania zakończono przed godziną 6 rano na miejscu. Na miejscu była obecna policja, która będzie ustalać przyczynę pożaru.