krew 3Informujemy, że w dniu 29 marca 2018 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Bielsku-Białej odbędzie się zbiórka krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą”, której patronuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Celem akcji jest oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym. Akcja jest skierowana zarówno dla funkcjonariuszy PSP, druhów OSP, jak również jest otwarta dla mieszkańców Bielska-Białej i okolic. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w akcji „SpoKREWnieni służbą”.

Oddać krew będzie można na palcu zewnętrznym Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej przy ulicy Leszczyńskiej 43 w dniu 29 marca br. (czwartek) od godziny 9.00 do 13.00. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą dowodu tożsamości.

 

W ubiegłym roku udało nam się pozyskać ponad 21 litrów tego ratującego życie płynu od spełniających wszelkie wymogi dawców. W akcji wzięli udział funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych, a także mieszkańcy Bielska-Białej i okolic, łącznie 55 osób, z których po konsultacji lekarskiej krew mogło oddać 47. W skali całego kraju udało się zebrać 3 tys. 788 litrów krwi. Głównym celem akcji jest pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach oraz osobom chorym.

Szczegółowe informacje dotyczące dyskwalifikacji stałej i czasowej w oddawaniu krwi znajdują się na stronie: http://www.rckik-katowice.pl/informacje_dla_dawcow.php.

krew 1krew 2