Dziesięć zastępów straży pożarnej walczyło dzisiejszej nocy z pożarem, który powstał na terenie firmy zajmującej się odlewami z brązu mieszczącej się w Bielsku-Białej.

Oficer dyżurny stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP odebrał zgłoszenie o godz. 00.30. Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia, stwierdzono pożar obiektu przylegającego do budynku mieszkalnego. Mieszkańcy - 4 osoby, opuścili budynek przed przybyciem strażaków. Obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego przebadał osoby, które odmówiły hospitalizacji. Strażacy niezwłocznie przystąpili do akcji gaśniczej. Pożarem objęty był budynek produkcyjny oraz gaz wydobywający się z butli na gaz propan-butan, które znajdowały się na zewnątrz warsztatu i podłączone były do instalacji wewnętrznej.

Równocześnie z prowadzoną akcją gaśniczą, strażacy podawali prądy wody na butle usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie warsztatu, aby nie dopuścić do wzrostu ciśnienia wewnątrz butli i rozerwania jej, a tym samym do wybuchu gazu. Ratownicy przeszukali również budynek mieszkalny pod kątem osób trzecich - brak poszkodowanych.

Butle schładzano do momentu wypalenia się gazu propan-butan. Po zakończonych działaniach sprawdzono kamerą termowizyjną butle, aby wykluczyć całkowicie zagrożenie W następnej kolejności przystąpiono do niezbędnych prac rozbiórkowych nadpalonej części warsztatowej. Podczas prowadzonych działań obecne na miejscu pogotowie energetyczne odłączyło energię elektryczną w budynku. Budynek przewietrzono przy użyciu wentylatora oddymiającego, mieszkania sprawdzono pod kątem zawartości CO - wynik 0 ppm.

Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi obecna na miejscu Policja. W wyniku pożaru spaleniu uległa część warsztatu przylegająca do budynku mieszkalnego wraz z wyposażeniem (sprzęt pneumatyczny, elektronarzędzia, drzwi, okna) oraz ogrodzenie. Działania zakończono o godz. 3 w nocy.