Racibórz 4Na Placu Dominikańskim w Raciborzu w dniu 20 sierpnia 2017 roku odbyły się zmagania w Firefighter Combat Challenge. To pierwsza edycja zawodów w Raciborzu oraz w województwie śląskim. Stu zawodników rywalizowało indywidualnie, w tandemach oraz sztafetach.

Bielscy strażacy, jak zawsze dali z siebie wszystko i tym razem nie zawiedli, st. sekc. Góralczyk Daniel zajął 2 miejsce w kategorii OPEN, a jego kolega asp. Hess Paweł zajął wysokie 5 miejsce. Ponadto asp. Paweł Hess wraz z asp. Rafałem Berezą z KP PSP Chełm zajęli pierwsze miejsce w kategorii tandemów.

Zawody w Raciborzu były ostatnimi zawodami które wliczały się do cyklu klasyfikacji mającej na celu wyłonić najlepszego strażaka Firefigchter Combat Challenge w Polsce. Do tej klasyfikacji sumowane zostały wyniki zawodów z Opola, Wrocławia, Wadowic, Torunia, Gorzowa Wielkopolskiego, Szczecina i Raciborza. Jest to kolejna klasyfikacja po Klasyfikacji Pucharu Komendanta Głównego PSP którą wygrał st.sekc. Góralczyk Daniel, drugie miejsce tej klasyfikacji przypadło mł.kpt Tomaszowi Grzelakowi z Warszawy, a trzecie mł.asp. Rafałowi Berezie z Chełma.

RacibórzRacibórz 1Racibórz 2Racibórz 3