Wczoraj przed godziną 12, jedenaście zastępów straży pożarnej gasiło pożar strychu budynku mieszkalnego jednorodzinnego w Bielsku-Białej przy ulicy Przeciętnej.

Strażacy podali trzy prądy wody do wnętrza pomieszczenia objętego pożarem. Równocześnie ratownicy przeszukali wszystkie pomieszczenia domu - nikogo nie znaleziono. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem na miejsce zastępów straży pożarnej, nie odnosząc żadnych obrażeń. Po ugaszeniu ognia przystąpiono do przeprowadzenia niezbędnych prac rozbiórkowych. W trakcie prowadzonej akcji 30-letnia kobieta zgłosiła złe samopoczucie i problemy z oddychaniem. Na miejsce zadysponowano zespół pogotowia ratunkowego, który po przebadaniu kobiety zabrał ją do szpitala celem przeprowadzenia szczegółowych badań. Budynek został oddymiony i przewietrzony.

Po zakończonych działaniach, na miejscu pozostał zastęp OSP Komorowice Krakowskie celem dozorowania, który pomógł także właścicielowi zabezpieczyć prowizorycznie uszkodzony dach za pomocą plandek (powierzchnia ok 150m2).

Po zakończonych działaniach ok. 14, zastępy prosto z miejsca zdarzenia, udały się do kolejnego pożaru, który powstał w Godziszce przy ulicy Wilkowskiej. Paliło się poddasze budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Mieszkańcy (4 os.) opuścili budynek przed dojazdem na miejsce straży pożarnej, nie odnosząc żadnych obrażeń. Pożarem objęta była praktycznie cała powierzchnia strychu, a znad konstrukcji dachowej wydostawały się płomienie. Po kilkudziesięciu minutach pożar udało się opanować.

W poszyciu dachu wykonano otwór rewizyjny celem lepszego oddymienia (panowało bardzo duże zadymienie powstające z palenia się oraz tlenia słomy zgromadzonej na poddaszu). Po ugaszeniu ognia przystąpiono do przeprowadzenia niezbędnych prac rozbiórkowych równocześnie z wynoszeniem nadpalonej słomy oraz innych rzeczy zgromadzonych i składowanych na poddaszu na zewnątrz budynku.

O godzinie 19.12 na miejsce pożaru udał się zastęp OSP Godziszka celem pomocy właścicielowi w prowizorycznym zabezpieczeniu uszkodzonego dachu przy pomocy plandek. W działaniach trwających blisko trzy godziny, wzięło udział 12 zastępów straży pożarnej. Spaleniu uległa elewacja budynku, ściany szczytowe oraz pokrycie dachowe budynku. W obu przypadkach przyczyna pożaru nie została ustalona.