watr 4Do ponad 55 interwencji związanych z silnym wiatrem wyjeżdżali wczoraj bielscy strażacy. Wichura, która pojawiła się na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego po godzinie 18 łamała konary drzew tarasując drogi oraz przyczyniając się do zrywania linii energetycznych i telekomunikacyjnych.

Strażacy między godziną 18, a 21.30 interweniowali ponad 55 razy. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło około godziny 18.20 na ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej, gdzie na idącego chodnikiem pieszego spadł konar drzewa. Mężczyzna był przytomny i z podejrzeniem urazu kręgosłupa został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pocięciu oraz usunięcia połamanego drzewa z drogi. Na czas działań droga w kierunku centrum Bielska-Białej była całkowicie zamknięta.

 

Z kolei przy ulicy Chochołowskiej w Komorowicach strażacy przez ponad 2 godziny usuwali połamane drzewa z trakcji kolejowych. Ruch pociągów z Katowic do Zwardonia oraz w drugą stronę został wstrzymany. Na czas prowadzonych działań.

Zdjęcia: KM PSP Bielsko-Biała

watrwatr 1watr 2watr 3